magyardeutsch

TÁMOP 6.1.2 Teljes körű Iskolai Egészségfejlesztés

TIE 2014

TÁMOP 6.1.2 Teljes körű Iskolai Egészségfejlesztés

Iskolánk sikerrel pályázott a kiemelt Európa Unió-s projektben való részvételre.

A projekt célja:

• az egészségtudatos magatartás megismertetése, elterjesztése, valamint az egészségi kockázati tényezők megismertetése,
  • megfelelő szemléletmód kialakítása már a gyermekkorban,
  • a gyermekek, tanulók egészségtudatos, jövőorientált életvezetési szokásainak kialakítása, ennek keretében fizikai aktivitási szintjük növelése, valamint fogyasztási szokásaik egészséges irányba terelése,
  • a testmozgás megszerettetése, illetve az egészséges, különösen fizikai aktivitásban gazdag életmód felé orientálás, sport- és egészségtudat kialakítása, belső motivációs bázis kiépítése,
  • pedagógiai-szakmai feladatok ellátásának és szolgáltatások nyújtásának erősítése, módszertani alapok és szakmai-módszertani hátterek kidolgozása, a rendszeres testmozgás és az egészséges táplálkozás értékként kezelése, ezek megjelenése a gyakorlatban.

A "TIE"programban résztvevő intézmények mindegyike közel 3 millió forint értékű sportszercsomagot kap a megvalósításhoz még ebben a tanévben. Szombat délelőttönként a megyei koordinátorok által szervezett "Hétpróbákon" veszünk részt. /alkalmanként egy-egy osztály 10 tanulójával.

A programról részletesen itt lehet olvasni:

Az iskolai koordinátorok: Schléglné Erős Hajnal és Kovács Tünde I. ütemben (iskolai keretben)

Lezajlott programok:
    - 5. osztályban sérülés-megelőzési program. Két foglalkozás alatt megismerkedtek a gyerekek az alapvető elsősegély nyújtási technikákkal. (stabil oldalfekvés, idegen test eltávolítása, vérző seb kötözése, égési sérülés ellátása, törés rögzítése, mentő hívása)

- 4 és 6. osztályban az ivóvíz-fogyasztás népszerűsítését célzó program. Két foglalkozás alkalmával felhívtuk a tanulók figyelmét a vízfogyasztás fontosságára, élővizeink védelmére.

- Az előző két program lezárásaként márc. 22-én nagyrendezvényt tartottunk.

- Sportdélutánt tartottunk, amikor játékos sorversenyeken vehettek részt a tanulók.

Folyamatban lévő programok:
    - 3. és 7. osztályban az egészséges táplálkozás alapjairól szóló foglalkozások vannak folyamatban.

- 2. és 5. osztályban a higiéné alapelveivel ismerkednek a tanulók.

További tervezett programok:
    - Egészségkommunikáció
    - Bringa és
    - Lépésszámláló: testmozgásban gazdag közlekedési formák népszerűsítése.
    - Nagyrendezvény: egészségnap, sportnap

II. ütemben „hétpróbák” (megyei rendezvények)
    március 6. Bartók Béla próba – Tatabánya. Részt vevők: 5. osztály. Különböző tánc-zene stílusokkal ismerkedtek meg a gyerekek.

március 14. Szent László próba - Oroszlány. Részt vevők 3. osztály. Sorversenyek.

március 28. Maraton. Kinizsi próba – Komárom. Részt vevők 8. osztály. Ismerkedés a komáromi erőddel.

április 11. Maraton- Kinizsi próba Tatabánya , Jubileum park. Részt vevők 2. osztály. Akadálypálya teljesítése.

április 18. Szent László próba – Bajna. Részt vevők: 4. osztály. Sorversenyek.

április 25. Maraton – Kinizsi próba – Piliscsév. Részt vevők: 1. osztály

május 9. Maraton. Kinizsi próba – Komárom

június 6. Búvár Kund próba – Tata.

június 7. Búvár Kund próba – Tata

2831 Tarján, Rákóczi út 13.    tel.: 06-30/013 24 47    e-mail: tarjaniskola@gmail.com

• Héregi telephely

Vértestolnai telephely